Loading...
Teknik Destek2020-08-24T14:51:47+00:00

Destek ekibimiz hafta içi saat 09.00 – 18.00, hafta sonu Cumartesi saat 09.00 – 13.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Satın alınan e-ticaret siteleri standart tasarım ile 24 saat içerisinde kurulmaktadır. Özel tasarımlar 10-15 iş gün içerisinde hazırlanmakta, muhasebe entegrasyonları 2-3 iş günü içerisinde sağlanmakta ve mobil uygulamalar tüm site işlemleri tamamlandıktan sonra 2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Pazaryeri Entegrasyon paketlerinden E-Ticaret Paketlerine geçiş yapmak isteyen müşterilerimiz normal fiyat tarifesi üzerinden geçiş yapabilir veya mevcut indirimli fiyatlar üzerinden sipariş vermeleri gerekir.

Entegre E ticaret platfomu dokümanımızın pdf formatını görsele tıklayarak indirebilirsiniz. Buradaki adımları uygulayarak sitenizin ayarlarını kolayca uygulayabilirsiniz.

İhtiyacınız olduğunda, bize destek@ycdijital.com adresi veya 0 506 889 2541 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Pazaryeri Mağaza API Bilgilerini Kaydetme ve Entegrasyon Adımları2020-07-27T06:45:27+00:00

Yönetim panelinizde Entegrasyonlar menüsü altında yer alan Pazaryeri Entegrasyonları menüsüne giriş yapıyoruz.

İlgili ekranda yer alan N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon, Sanalpazar ve diğer eklenecek olan yeni pazaryerlerine ait mağazalarınız için almış olduğunuz API bilgilerini bu ekranda ilgili pazaryerini seçerek karşınıza gelecek olan kutulara sahip olduğunuz verileri kopyalayıp yapıştırabilir ve sonrasında kaydedebilirsiniz. Eğer API bilgilerinizi bilmiyorsanız bizimle iletişime geçerek API bilgilerinizi nasıl alabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

N11.com API oluşturma ve kullanma?

N11 Api hesabı tanımlamak için öncelikle n11.com da mağaza girişi yapılmalıdır. Mağaza yönetim panelinde menünün en sağında bulunan Bilgilerim kısmında API Hesaplarına giriş yapılır.

API Hesapları bölümünde “Yeni Hesap Oluştur” düğmesine basılır. Oluşturulan API Hesabına ait API anahtar bilgisi ekranda görüntülenir. AppSecret yani şifre bilgisi de N11 de kayıtlı e-posta adresinize gönderilir. İstenildiği zaman yeni API şifresi oluşturulabilir veya API hesabı silinebilir.

Almış olduğunuz API bilgilerini Entegrasyonlar menüsü altında yer alan Pazaryeri Entegrasyonları bölümündeki N11 entegrasyon bölümünde API Key ve API Secret alanlarına kaydediniz ve N11 Entegrasyon Durumunu Aktif yapınız.

İlgili API bilgilerini e-ticaret veya pazaryeri yazılımınızda sizden istenilen N11 Entegrasyon bölümüne girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Epttavm.com Entegrasyonu

ePTTAvm.com mağazanız için ilgili Kategori Yöneticisi ile “API Bilgileri Talebi” konusunda iletişime geçilmesi gerekmektedir. Epttavm.com satıcı destek ekibi ile görüşünüz.

Talebinizi iletirken mutlaka bulunması gerekenler: Mağaza kullanıcı adınız, Mağaza şifreniz, Mağaza kodunuz.

Bu bilgiler doğrultusunda almış olduğunuz bilgileri pazaryeri veya e-ticaret hizmet panelinizdeki; Entegrasyonlar menüsü altında yer alan Pazaryeri Entegrasyonları > ePTTAvm.com bölümündeki ilgili alanlara kaydediniz.

 

Gitti Gidiyor, Amazon.com.tr , Sanalpazar.com için lütfen destek ekibimize ulaşınız.

Kategori Ekleme ve Pazaryerleri ile Eşleştirme2020-07-27T06:50:50+00:00

Yönetim Paneli > Ürünler > Kategori Yönetimi sayfasından işlem yapılabilir.

Bu sayfada yer alan Yeni Kategori butonuna tıklayarak açılan pencereden ilk önce Ana Kategori oluşturulur. Ana Kategori oluştururken üst kategori seçimine gerek yoktur.

Sonrasında her Ana Kategori için alt kategoriler eklenebilir bunun için yeni kategori eklerken üst kategori alanına istediğiniz ana kategoriyi seçebilirsiniz.

Eklemiş olduğunuz kategorileri Kategori Yönetimi sayfasında liste olarak görebilirsiniz.

 

Listelenmiş olan kategorilerin sağ kısımlarında kırmızı renkte yuvarlak N, G, A, P şeklinde pazaryerlerine ait kategori eşleştirme butonlarını göreceksiniz. İlgili butonlara tıklayarak kategorilerinizin pazaryerlerindeki karşılıklarını seçebilirsiniz.

Kategori eşleştirme ne işe yaramaktadır?

Kategori eşleştirme ile sistemimiz size ait kategoriler altında yer alan ürünlerin pazaryerlerine aktarılması esnasında pazaryerlerinde hangi kategorilerin altına ilgili ürünlerin aktarılması gerektiğini görecektir. Bu sayede örneğin sitenizdeki Elektronik kategorisi altında ürünler N11.com’da Elektrikli Ev Aletleri kategorisi altında satışa sunulacaktır. Bu işlem manuel ve toplu ürün aktarma işlemleri için zorunludur.

Kategori Eşleştirme işlemi oluşturduğunuz kategorinin, N11.com, Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, ePTTAvm, Amazon.com.tr, Trendyol gibi pazaryerlerinde karşılığı olan kategorilerin seçilmesi işlemidir.

Yeni Ürün ve Varyant Ekleme2020-07-27T06:57:52+00:00

Yönetim Paneli > Ürünler > Ürün Yönetimi sayfasında Yeni Ürün Ekle butonuna tıklayarak pazaryerleri için yeni bir ürün ekleyebilirsiniz.

Durum: Ürünün aktif olarak sitenizde satışa sunulup sunulmaması ile ilgili alandır. Aktif olursa ürün kaydettiğiniz an satışa sunulur. Pasif olursa eğer ürünü kaydettiğinizde ürün siz aktif edene kadar satışa sunulmaz.

Stok Kodu: Ürüne ait benzersiz bir kod. Genelde muhasebe yazılımlarında ürünler için girilen tanımlayıcı kod içeriğidir.

Ürün Adı: Ürününüzün pazaryerlerinde görünmesini istediğiniz isimlendirme alanı.

Fatura Adı: Faturalandırma işleminde ürünün nasıl isimlendirilmesini istediğinizi belirtebileceğiniz alan. Boş bırakılırsa “Ürün Adı” bölümünde yazılan değer geçerli olur.

Barkod: Hepsiburada.com ve Amazon.com.tr pazaryerlerinde satış yapmak isteyen mağaza sahipleri için ürünleri için almış oldukları benzersiz barkod numarası alanı.

Marka: Ürünün marka bilgisinin girileceği alan.

Ana Kategori: Ürünün listeleneceği ana kategori seçimi yapılacak alan.

Birim: Satışı yapılan ürüne ait adet, litre, kilogram gibi miktar/boyut belirteç seçimi.

Desi: Özellikle kargo verisi için ürünün boyutlarıyla belirlenen desi boyutu.

Stok: Ürünün deponuzda kaç adet bulunduğunu belirteceğiniz alan. Bu miktar satış yapıldıkça satılan miktara bağlı olarak azalacaktır.

KDV: Ürün için yasal olarak uygulanan ve faturalandırma işleminde oluşmasını istediğiniz Katma Değer Vergisi oranı.

Piyasa Fiyatı: Bu alana gerçek satış fiyatınızdan yüksek bir miktar yazarak ürünün indirimde olduğunu belirtebilirsiniz.

Varsayılan Fiyat: Tüm pazaryerlerinde ürünün geçerli satış fiyatını bu alana yazabilirsiniz. Dilerseniz tüm pazaryerleri için sonradan satış fiyatını tüm pazaryerlerinde farklı olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Döviz Kuru: Ürünün hangi para birimi ile satılacağını seçebilirsiniz. Dolar ve Euro seçimlerinizde ürün fiyatları günde 1 kere otomatik olarak sistem tarafından güncellenir.

Ana Resim: Listemede görünecek olan varsayılan resimdir.

Resimler: Ana resim dışında eklenebilecek ürün tanıtıcı 7 adet ek resim dosyası yükleme alanıdır.

Ürün Seçeneği #1 Başlık: Ürününüz için sunacağınız varsayonlarda kullanılacak Renk/Beden ile ilgili ana başlık alanı.

Ürün Seçeneği #1 Özellikler: Ürününüz için sunacağınız varyasyonlarda kullanılacak Renk/Beden ile ilgili alt seçim alanıdır. Bu alanda eğer Ürün Seçeneği Başlığınız Renk ise Ürün Seçeneği Özellikleri alanına her satıra tek değer girecek şekilde alt alta Mavi, Kırmızı, Siyah, Beyaz vb. içerikler yazarak ürünleriniz için farklı renklerde seçenekler oluşturabilirsiniz.

Ürün Seçeneği #2 Başlık: Ürününüz için sunacağınız varsayonlarda kullanılacak Renk/Beden ile ilgili ana başlık alanı.

Ürün Seçeneği #2 Özellikler: Ürününüz için sunacağınız varyasyonlarda kullanılacak Renk/Beden ile ilgili alt seçim alanıdır. Bu alanda eğer Ürün Seçeneği Başlığınız Renk ise Ürün Seçeneği

Özellikleri alanına her satıra tek değer girecek şekilde alt alta Mavi, Kırmızı, Siyah, Beyaz vb. içerikler yazarak ürünleriniz için farklı renklerde seçenekler oluşturabilirsiniz.

Ürün Seçenek başlık ve özellik alanlarını doldurduktan sonra alt kısımda yer alan Stok Listesi Oluştur butonuna tıklayarak varyantların eklenmesini sağlayabiliriz. Sonrasında alt kısımda karşımıza gelecek olan varyant listesinde varyantlara özel Barkod ve Özel Fiyat eklemeleri yapılabilir.

İçerik: Ürününüze ait ürünü tanımlayan açıklama alanı. Bu alanda ürününüz ile ilgili her türlü bilgi verici içeriği yazabilirsiniz.

Son adımda ise Kaydet diyerek ilgili ürün ekleme işlemini tamamlayabiliriz.

Pazaryerleri Manuel (tek tek) Ürün Satışı Nasıl Yapılır?2020-07-27T07:07:08+00:00

Bu yöntemlerden ilki manuel ürün ekleme işlemidir. Ürünler > Kategori Yönetimi sayfasında eklemiş olduğunuz kategorilerinizi pazaryerleri ile eşleştirdikten sonra Ürünler > Ürün Yönetimi sayfasında yer alan ürünlerinizi aşağıdaki görselde dikdörtgen içerisinde yer alan kırmızı renkteki N, H, G, P, A, S butonlarına tıklayarak ilgili pazaryerleri için kategorilere göre değişen ekran biçimlerinde açılan bir popup ekran üzerinde gerekli bilgileri doldurarak kaydedip ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz.

Pazaryerleri için aşağıdaki uyarılarımızıda dikkate alınız;

Gittigidiyor için ürünleri ilgili popup ekranında satışa sunarken Sürekli Aktif Et butonunu Aktif ediniz.

Epttavm için desi bölümünü min 1 olarak ayarlayınız.

Amazon’da ürün satışı yapmak için ürüne ait geçerli ve doğru bir barkod verisi yazmalısınız. Eğer N11’de ilk kez satış yapacaksanız hazırlık süresini 2 gün olarak yazmalısınız.

Tüm pazaryerlerinde ürün satarken karşılaştığınız ekranlarda yer alan yıldızlı zorunlu alanlar için seçim yaptığınızdan emin olunuz.

N11 Teslimat Şablonu Ayarları2020-07-27T07:08:44+00:00

N11.com pazaryerinde ürünlerinizi satışa sunarken teslimat şablonu seçimi zorunludur.

Ürünlerinizi manuel satışa sunarken;

Ürünler > Ürün Yönetimi sayfasında yer alan ürünlerinizi sağ kısımlarındaki kırmızı/yeşil renkteki N butonuna tıklayarak açılan ekrandan seçilen ürüne ait Teslimat Şablonu alanından değiştirebilirsiniz.

Ürünlerinizi toplu satışa sunarken;

Entegrasyonlar > Toplu Pazaryeri İşlemleri sayfasında Yeni İşlem’e tıklayarak açılan ekranda işlem tipini Ürün Gönderme olarak seçip haricinde Kategori, Marka ve Tedarikçi/Kaynak (XML) seçimlerinizi yapabilir ve ilgili ekrandan n11 teslimat şablonunuzuda seçerek ürünlerinizi toplu olarak seçtiğiniz teslimat şablonu üzerinden gönderebilirsiniz.

Excel ve XML ile Toplu Ürün Ekleme Nasıl Yapılır?2020-07-27T07:15:27+00:00

Entegrasyonlar > XML İçeri Aktar bölümünden yükleme işlemi yapılabilir.

Bunun için Yeni Veri butonuna tıklayın ve sonrasında Format bölümünden Excel seçin. Sonra Dosya Tipi alanından eğer Excel dosyasını Bilgisayardan yükleyecekseniz Bilgisayardan seçimi yapın. Eğer URL (bağlantı) şeklinde farklı bir web sitesinden canlı Excel kullanılacaksa Dosya Tipi alanından Dosya Linki seçeneğini seçin ve açılan kutuya Excel bağlantınıza ait url adresini yazınız.

Biz Dosya Linki ile ürün çekme işlemini örnekleyeceğiz. Dosya Tipi alanından yapılacak seçim haricinde sonradan yapacağımız tüm işlemler aynı şekilde uygulanacaktır.

Şimdi Dosya Linki seçimini yapın ve sağ kısımda yer alan Dosya Linki adındaki boş kutuya Excel veya XML dosyanıza ait bağlantıyı ilgili kutuya yapıştırınız.

Daha sonra Dosya Etiketleri alanından Excel veya XML dosyanızdaki dosya etiketleri ile ilgili alanları seçiniz. Burada önemli olan 2 husus vardır.

 1. Kategorilerin dosya etiketlerini seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey eğer XML veya Excel dosyasında 2 adet kategori etiketi var ise bu alanda Ana Kategori etiketi alanı boş bırakılarak Üst Kategori ve Kategori etiketleri için karşılık seçilir. Eğer Excel veya XML dosyanızda 1 adet kategori etiketi var ise ilgili etiketlerden Ana Kategori ve Üst Kategori alanları boş bırakılarak XML veya Excel üzerinden gelen 1 adet kategori etiketi Kategori alanının karşılığı olarak seçilir.
 2. Kategori Eşleştirme sekmesinde XML veya Excel üzerindeki kategorilerin e-ticaret sitenize çekilip çekilmemesi ile ilgilidir.

Eğer XML veya Excel dosyasından ürün çekerken aynı zamanda kategorileride çekmek isterseniz uygulamanız gereken işlem Ayarlar sekmesi altında yer alan Kategorileri Ekle seçeneğini seçmeniz ve Kategori Eşleştirme sekmesine gelerek tüm kategorileri aktif hale getirmeniz gerekir.

Eğer XML veya Excel dosyanızdan ürün çekerken kategorileri çekmek istemiyor ve kendi kategori ağacınızı kullanmak istiyorsanız Ayarlar sekmesinde yer alan Kategorileri Ekle seçeneğinin pasif olduğundan emin olunuz. Daha sonra Kategorileri Eşleştirme sekmesinde yer alan kategorilerin karşılarında yer alan kutularda XML veya Excel dosyasından (sol kısımda) gelen kategorilerin altındaki ürünlerin sitenizdeki hangi kategorilerin altına aktarılmasını istediğinizi seçip ilgili kategorileri aktif edip kaydetmeniz gerekir.

Eğer Excel dosyasındaki kategorilerin eklenmesini istemiyorsanız Ayarlar sekmesinde Kategori Ekle seçeneğini aktif etmeyin veKategori Eşleştirme sayfasından altındaki ürünlerin çekilmesini istediğiniz tüm kategorilerin Durumunu aktif yapınız ve Kategoriler için daha önceden eklediğiniz kategori karşılıklarını seçiniz. Tüm kategorileri aktif hale getirerek kaydettikten sonra Ayarlar sekmesi altında yer alan Ürünleri Aktarmaya Başla butonuna tıklayarak ürünleri çekebilirsiniz.

Dilerseniz Kategori Eşleştirme sayfasında kategori karşılıkları seçmeden sadece tüm kategorileri aktif edip, Ayarlar sekmesinden Kategorileri Ekle seçeneğini aktif ederek Excel üzerindeki tüm kategorilerin sitenize otomatik eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Ürünleriniz sisteme eklendikten sonra Ayarlar sekmesinden Kategorileri Ekle, Bilgileri Güncelle, Resimleri Güncelle seçeneklerini pasif hale getirerek Zamanlama bölümünden Eğer XML veya Excel’den stok ve fiyat bilgisi sürekli olarak çekilecekse zamanlama ayarı seçmeniz gerekmektedir. İlgili alanda seçilen zaman periyodlarına göre sistem Excel üzerindeki güncel stok verilerini sisteme çekecektir.

XML veya Excel ile ürün çekerken kullanabileceğiniz diğer ayarlar ise;

Kâr Oranları bölümünde yer alan 4 adet bölümde aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Sabit Kâr Oranları belirleyerek XML veya Excel dosyasından çekilen ürünlerinizin ilgili dosyadaki fiyatlarına ürünlerin çekilmesi ve sisteme eklenmesi aşamasında kâr marjı girebilirsiniz.

Bunun için hem site hemde pazaryeri entegrasyonlarında ayrı ayrı alanlar mevcuttur.

Örneğin Site Kâr Oranı bölümüne gireceğiniz 30 değeri ile Xml veya Excel dosyanızdan ürünler çekilirken tüm ürünlerin e-ticaret sitenizdeki satış fiyat etiketi alanında yer alan satış fiyatlarına %30 oranında kâr eklenerek sitenize eklenecektir.

Örneğin Pazaryeri Kâr Oranı bölümüne gireceğiniz 20 değeri ile Xml veya Excel dosyanızdan ürünler çekilirken tüm ürünlerin e-ticaret sitenizdeki satış fiyat etiketi alanında yer alan satış fiyatlarına %20 oranında kâr eklenerek sitenize eklenecektir.

Örneğin Sabit Kâr Ekle bölümüne gireceğiniz 40 değeri ile Xml veya Excel dosyanızdan ürünler çekilirken tüm ürünlerin e-ticaret sitenizdeki satış fiyat etiketi alanında yer alan satış fiyatlarına artı 40 Türk Lirası kâr eklenerek sitenize eklenecektir.

Alt kısımda yer alan Fiyat Aralığına Göre Kâr Oranları bölümlerinde ise örneğin Excel veya XML dosyanızdaki fiyatı 10 – 50 TL aralığında ise açılır menüden seçeceğiniz Yüzde % seçimi ile kutuya gireceğiniz 5 oranı sayesinde fiyatı 10 ile 50 TL arasında olan ürünlerinize %5 kâr marjı girecektir. Eğer ilgili alanda Tutar (TRY) seçimi yaparsanız fiyatı 10 – 50 TL arasında olan ürünler için kutuya 15 yazdığınız taktirde fiyatı 10 – 50 TL arasındaki ürünlere +15 TL ekleyecektir. Yani XML’deki fiyatı 10 TL olan bir ürün sitenizde veya pazaryerinizde 25 TL olacaktır.

Ürün Filtreleme sekmesinde ise XML veya Excel dosyanızdaki ürünlere ait fiyat, stok ve desi aralıklarına göre XML veya Excel dosyanızdan hangi ürünlerin çekilmesini istiyorsanız bu aralıkları belirleyebilir ve sadece o aralıklarda kalan ürünlerin çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Pazaryerlerinde Toplu Ürün Satışa Sunma Nasıl Yapılır?2020-07-27T07:18:20+00:00

Bu işlemi yapmadan önce lütfen 1. 2. ve 3. maddelerde yer alan pazaryeri api bilgilerinizi girdiğinizden, kategorilerinizi pazaryerleri ile eşleştirdiğinizden ve ürünler sayfasında ürünlerinizin ekli olduğundan emin olun ve ilgili işlemleri öncelikle tamamlayınız.

Ürünlerinizi pazaryerlerinde satışa sunmak için aşağıdaki işlemi yapmanız gerekir;

Entegrasyonlar > Toplu Pazaryeri İşlemleri > Yeni İşlem

alanından her pazaryeri için ayrı ayrı Yeni İşlem diyerek yeni emirler oluşturmanız gerekir.

Karşınıza gelen ekranda;

Ad bölümüne herhangi bir hatırlatıcı isim girebilirsiniz.

Pazaryeri ve Mağaza bölümlerinden hangi pazaryerine ve hangi mağazanıza ürünlerin aktarılmasını istiyorsanız ilgili mağazaları seçiniz.

İşlem bölümünden Ürün Gönderme işlem tipini seçiniz.

Zamanlama bölümü Hiçbir Zaman olarak kalsın. Bunu ürünleri gönderme işlemi tamamladıktan sonra otomatik çalışması için Günde 1 Kez şeklinde seçeceğiz. Dilerseniz siz diğer zaman aralıklarınıda seçebilirsiniz.

Kategori, Ürün Kaynağı ve Markalar bölümünden hangi kategori, xml veya excel dosyaı ve hangi markaların seçtiğimiz pazaryerinde satılmasını istiyorsak buna uygun kategor, marka ve xml’leri seçiyoruz. Müşterilerimiz en çok bu bölümde Kategoriler ve Markalar için Tümünü Gönder seçimi yapmakta ve Ürün Kaynağı bölümü içinde tümünü seç diyerek tüm xml ve excel dosyalarındaki ürünleri aktarmaktadır.

Alt kısımlarda yer alan diğer Pasif ürünlerin ve Stokta olmayan ürünlerin aktarılması ile ilgili alanları kendi tercihimize göre seçiyoruz.

Gönderilecek Ürünler bölümünde Sadece Pazaryerlerinde Bulunmayan Ürünler seçimi yaparsak eğer sistem ilgili pazaryerlerine aktarılmış ürünleri tekrar göndermez ve sadece yeni eklenmiş ve aktarılmamış ürünleri pazaryerine aktarmaya çalışır. Eğer ilgili alanda Hepsini Tekrar seçeneğini seçerseniz daha önceden pazaryerinde satışa sunduğunuz ürünlere ek olarak aynı ortak üzerinden yeni ürün satışları yapacaktır. Genelde müşterilerimiz bu işlemi ürün fiyatlarında rekabet yaratmak veya bir ürünü hem alıcı öder hemde satıcı öder şeklinde iki farklı şekilde satışa sunarak fiyat noktasında daha fazla müşteriye ulaşabilmek adına kullanırlar.

N11’e uygun anlatım

Hazırlık Süresi alanı N11.com için mağaza kalitenize bağlı olarak 1 günden başlayarak artarak devam edebilir. Yeni açılmış bir n11.com mağazanız var ise başlangıçta bu değer 2 olarak belirlenecektir. Mağazanızın kalite puanı düşerse eğer n11.com bu süreyi zaman içersinde arttırarak 3 veya daha fazla yapabilir. Bu tamamen n11.com tarafından uygulanmaktadır.

Teslimat Şablonu alanından N11.com satıcı mağazanız üzerinden eklemiş olduğunuz teslimat kargo şablonunuzu seçmeniz gerekir. İlgili alanda teslimat kargo şablonu seçimi göremiyorsanız n11.com satıcı panelinize girerek ekleyiniz. Teslimat şablonu eklendikten sonra ortalama 10 dk içerisinde sistemimiz tarafından algılanır ve ilgili alandan sayfayı yenileyerek seçebilirsiniz.

Yeni İşlem butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda Ürün Gönderme işlem emirleri oluşturmanız gerekiyor.

UYARILAR

Bu işlemi yaparken N11 için hazırlık süresini mağaza puanınıza bağlı olarak 2 gün veya 3 gün olarak yazılmalıdır.

Epttavm ürün gönderirken desi alanı min. 1 olmalıdır.

Zamanlama bölümünden “günde 1 kere” seçimi yaparsanız eğer sistem ilerleyen süreçte yeni eklediğiniz ürünleri de kontrol ederek pazaryerlerinde satışa gönderir.

Ürünlerinizi toplu olarak pazaryerlerine aktarabilmek için Kategorilerinizin ilgili pazaryerleri ile eşleştirilmiş olması gerekmektedir. Sistem eşleştirilmesi yapılmamış kategorilerin altındaki ürünleri pazaryerlerine aktarmayacaktır. Yalnızca kategorisi eşleştirilmiş ürünler pazaryerlerine aktarılacaktır.

Pazaryerlerinden Toplu Ürün Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?2020-07-27T08:30:25+00:00

Ürünlerinizi pazaryerlerinde satışa sunmak için aşağıdaki işlemi yapmanız gerekir;Entegrasyonlar > Toplu Pazaryeri İşlemleri > Yeni İşlem alanından her pazaryeri için ayrı ayrı Yeni İşlem diyerek yeni emirler oluşturmanız gerekir.

Karşınıza gelen ekranda;

Ad bölümüne herhangi bir hatırlatıcı isim girebilirsiniz.

Pazaryeri ve Mağaza bölümlerinden hangi pazaryerine ve hangi mağazanıza ürünlerin aktarılmasını istiyorsanız ilgili mağazaları seçiniz.

İşlem bölümünden Ürün Çekme işlem tipini seçiniz.

Zamanlama bölümü Hiçbir Zaman olarak kalsın.

Varsayılan KDV Oranı bölümüne ürünler sisteme eklenirken kdv oranı olarak %18 oranında kdv uygulansın isterseniz 0.18 yazın, %8 oranında kdv uygulansın isterseniz 0.08 yazın.

Sonrasında ilgili ekrandaki Kaydet butonuna tıklayarak işlem emrini kaydedin. Kaydettikten sonra ekranın üst kısmında görünecek olan Ürünleri Aktarmaya Başla butonuna tıklayarak ürünlerinizi ilgili pazaryerinden çekebilirsiniz.

Excel ile Ürünlerin Stok ve Fiyatları Nasıl Güncellenir?2020-07-27T08:32:23+00:00

Yönetim panelinizde Entegrasyonlar menüsü altında yer alan Hızlı Excel İşlemleri menüsüne giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada sol kısımda yer alan Kategori ve Marka alanlarından indireceğimiz excel dosyasında hangi ürünlerin yer almasını istiyorsak buna göre filtrelememizi seçiyoruz. Biz bütün ürünler için bir dosya oluşturmayı örneklendireceğiz. Siz dilerseniz kendinize göre bazı kategori ve markaları seçerek sadece o ürünler için güncelleme yapabilirsiniz.

İlgili alanları seçtikten sonra indireceğimiz excel dosyasında Marka bilgileri yer alsın istiyorsak Marka Bilgisi seçeneğini aktif hale getirip İndir butonuna tıklıyoruz. Marka bilgisi alanını seçmek excel dosyasının boyutunu arttıracağı için tekrar yükleme yaparken biraz daha yavaş yüklenmesine sebep olabilir.

İndirilen excel dosyasını Microsoft Office Excel programı ile açıyoruz.

İlgili excel dosyasında Ürün Kodu alanında bir değişiklik yapmadan diğer alanlarda çeşitli güncellemeler yapabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra excel dosyasını kaydediniz.

Kaydetmiş olduğunuz excel dosyasını Entegrasyonlar menüsü altında yer alan Hızlı Excel İşlemleri menüsüne girince açılan ekranda sağ kısımda Excel İçeri Aktar bölümünden dosyayı seçip Yükle butonuna tıkladığınızda yükleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken yükle butonu üstünde yer alan Fiyat Ondalık Gösterimi alanından excel dosyanızda fiyatlarda kuruşları ayırırken noktamı yoksa virgül mü kullandığınızı seçmeniz gerekmektedir. İlgili excel dosyasında fiyatlarda sadece nokta veya virgül kullanarak kuruşlar yazılabilir. Her ikisi birlikte karışık olarak kullanılırsa hata alırsınız ve fiyatlarınız yanlış güncellenebilir. Bu seçimide yaptıktan sonra Yükle butonuna tıklayın ve dosyanızı yükleme işlemini tamamlamış oldunuz.

Aşağıdaki bağlantıdan örnek excel dosya formatımızı BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Örnek dosyada yer alan 3 adet ürün içeriği gibi sizde kendinize ait ürün içeriklerini girebilirsiniz.

Excel dosyası ile işiniz bittiğinde, dosyayı Entegrasyonlar > XML/Excel İçeri Aktar bölümünde yer alan Yeni Veri alanından format alanını Excel seçerek Dosya Tipi alanını da Bilgisayardan seçerek dosyanızı seçip kaydedebilirsiniz. Sonrasında üst kısımda Bilgiler ve Fiyat/Kâr Oranları sekmelerinin yanında görünecek olan Dosya Etiketleri alanından sistemimizdeki ürün etiketleri ile excel dosyasındaki ürün etiketlerini eşleştirin. Karşılığı olmayan etiket alanları için lütfen Sabit Değer Tanımla seçeneğini seçip açılan kutucuğu boş bırakınız. Sonrasında Kaydet diyerek Kategori Eşleştirme alanına geçiş yapınız.

Kategori Eşleştirme alanında excel dosyanızdan gelen kategoriler ile web sitenizdeki kategorileri eşleştirmeniz gerekir. Dilerseniz excel dosyanızdan da kategoriler otomatik olarak eklenebilir. Bunun için Bilgiler sekmesi altında yer alan Kategorileri Ekle seçeneğini aktif yapmanız yeterlidir. Bu seçeneği aktif yaptığınız zaman kategori eşleştirme sekmesi altındaki kategorilerin karşılık kategorilerini seçmeden sadece aktif yapmanız yeterli olacaktır.

Dilerseniz ihtiyaç duyduğunuzda yardımcı olabiliriz.

Gelişmiş Toplu Ürün İşlemleri Nelerdir?2020-07-27T08:33:33+00:00

Yönetim panelinizde Ürünler menüsü altında yer alan Toplu Ürün İşlemleri menüsüne giriş yapıyoruz.

Bu ekranda karşımıza çıkan Yapılacak İşlem alanında açılır menüden hem sitemiz için hemde pazaryerleri için toplu olarak yapabileceğimiz bir çok işlem bulunmaktadır. Bu işlemler toplu ürün silme, toplu kategori ve marka değiştirme, toplu fiyat, desi, stok, kdv değiştirme, pazaryerleri için toplu olarak teslimat süresi, kargo firması, kargo ücreti, kargo ödemesi gibi çeşitli onlarca işlemi toplu olarak yapmanızı sağlayabilecek bir alandır. İlgili alanda örneğin Gittigidiyor Kargo Firması Değiştirme’yi seçerseniz eğer alt kısımda ürünleri filtreleyebileceğiniz ek seçenekler görünecektir. Bu seçenekler ile kategori, marka ve ürün kaynağı (ürün kaynağı burada xml ve sitemizin adresinin yazdığı yani kendi manuel eklediğimiz ürünler oluyor) için gerekli seçimleri yapıyoruz. Dilerseniz bu alanlarda Tümünü Gönder seçimi yaparak ilgili pazaryerinde satışta olan tüm ürünler için gerekli değişikliği uygulayabilirsiniz. Alt kısımda ürünlerin fiyatlarına göre filtreleme alanı bulunmaktadır. Bu alanda girilecek olan değerlere göre yalnızca minimum ve maksimum fiyat aralıklarına uygun olan ürünler için değişiklik sağlanacaktır. Bu fiyat aralığının dışında kalan ürünler için herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Alt kısımda ise hangi mağazanız için ilgili işlemi yapmak istiyorsanız onu seçiyorsunuz ve sonrasında işlemin uygulanacağı ürünlerin Yeni Kargo Firması hangi firma olsun istiyorsanız bunu seçip Kaydet butonuna tıklayarak ilgili işlemi tamamlamış olacaksınız.

Pazaryerleri ile ilgili ilgili işlemler pazaryerlerine ait sunucularının hızına ve güncellenecek ürün sayısına bağlı olarak 1-2 saat kadar sürebilmektedir. Sistemimiz ortalama dakikada 100 civarı ürünü güncelleyecektir.

Benzer işlemi Yapılacak İşlemler menüsünden seçeceğiniz diğer toplu ürün işlemlerinde de uygulayarak hem zaman kazanabilir hemde hatalı yaptığınız işlemleri kolayca düzeltebilirsiniz.

Ürünlerde Yaptığınız Değişiklikler Pazaryerlerine Yansımamışsa Ne Yapalıyız?2020-07-27T08:36:32+00:00

Ürünleriniz için ürünler sayfasından, toplu ürün işlemlerinden, muhasebe entegrasyonunuzdan veya hızlı excel ile ürün güncelleme alanlarından bir güncelleme yaptınız ve uzun bir süre boyunca ürünleriniz için yaptığınız değişiklikler ürünün satıldığı pazaryerine veya pazaryerlerine yansımadı ise arka planda çalışacak bir pazaryeri ürün güncelleme emri ile pazaryerlerinde satışta olan ürünlerinizin e-ticaret panelinizde ilgili ürünler için yaptığınız son düzenlemelere göre tekrar güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Yönetim panelinizde Ürünler menüsü altında yer alan Toplu Ürün İşlemleri menüsüne giriş yapıyoruz.

Bu ekranda karşımıza çıkan Yapılacak İşlem alanında açılır menüden hem sitemiz için hemde pazaryerleri için toplu olarak yapabileceğimiz bir çok işlem bulunmaktadır. Bu işlemler toplu ürün silme, toplu kategori ve marka değiştirme, toplu fiyat, desi, stok, kdv değiştirme, pazaryerleri için toplu olarak teslimat süresi, kargo firması, kargo ücreti, kargo ödemesi gibi çeşitli onlarca işlemi toplu olarak yapmanızı sağlayabilecek bir alandır.

İlgili alanda Pazaryeri Ürünleri Güncelleme’yi seçerseniz eğer alt kısımda ürünleri filtreleyebileceğiniz ek seçenekler görünecektir. Bu seçenekler ile kategori, marka ve ürün kaynağı (ürün kaynağı burada xml ve sitemizin adresinin yazdığı yani kendi manuel eklediğimiz ürünler oluyor) için gerekli seçimleri yapıyoruz. Dilerseniz bu alanlarda Tümünü Gönder seçimi yaparak ilgili pazaryerinde satışta olan tüm ürünler için gerekli değişikliği uygulayabilirsiniz.

Alt kısımda ise ürünlerinizi sattığınız pazaryerlerini seçiniz. İlgili işlem seçtiğiniz pazaryerleri için uygulanacaktır.

Fatura/Fiş Tasarlama2020-07-27T08:37:15+00:00

Tasarım > Fatura/Fiş Tasarımları menüsüne giriniz; İlgili sayfada solda yer alan Fatura Şablonunu seçiniz.

Açılan ekranda Kağıt Örneği alanından faturanızın matbaanız tarafından size verilmiş olan fatura şablonunuzu yükleyiniz. Kağıt Ebatı bölümünden özel seçin ve bize göndermiş olduğunuz faturanıza ait boyutları giriniz. Kağıt Düzeni alanından faturanız yazıcınıza bağlı olarak yazdırma esnasında yatay mı yoksa dikey mi konumlanıyor bunu seçiniz. Kopya alanından faturanız tek kağıtta birleşik olarak 3’lü mü yan yana konumlanmış yoksa 4 tane fatura mı yan yana ve alt alta konumlanmış bunu seçin. Kopyalama Yönü bölümünden faturalar tekli kağıtta yan yanamı duruyor yoksa alt alta mı konumlanmış bunu seçiniz.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra alt kısımdan Kaydet butonuna tıklayınız.

Sonraki adımda üst kısımda yer alan Şablon Tasarlama Aracı sekmesine tıklayınız. Bu sekmede karşınıza gelen ekranda sağ kısımda faturanıza yer vermek isteyebileceğiniz çeşitli veriler yer alır. İstediğiniz verileri üstüne tıklayarak aktif/pasif edebilirsiniz. Yalnızca aktif olan veriler sol kısımdaki ekranda görünecektir. Sol kısımdaki ekranda yüklemiş olduğunuz fatura şablonunuzun üzerine hizalanacak şekilde uygun yerlere uygun içerikleri sağ kısımdan aktif ederek sol ekranda görünen ilgili veriyi mouse ile sürükle-bırak yaparak taşıyarak faturanız üzerinde konumlandırabilirsiniz.

Fatura şablonunun örneğinin bizde yer almaması ve bu tarz işlemlerin sorumluluğu müşteriye ait olduğu için deneme yanılma yaparak ilgili alan üzerinden fatura şablonunuzu ayarlamanız gerekmektedir.

Instagram Feed Özelliği Nasıl Aktif Edilir?2020-07-27T08:38:59+00:00

E-Ticaret Yönetim Paneli > Tasarım > Instagram Feed menüsü altında yer alan;

Kullanıcı ID alanına https://codeofaninja.com/tools/find-instagram-user-id bu adres üzerinden instagram kullanıcı adınızı yazarak instagram id’nizi öğrenebilirsiniz.

Size verilen Instagram ID’sini Kullanıcı ID alanına kopyalayıp yapıştırınız.

Kullanıcı Adı bölümüne Insgram hesabınıza ait kullanıcı adınızı yazın.

Erişim Anahtarı bölümüne http://instagram.pixelunion.net/ bu adres üzerinde açılan sayfadaki Generate Access Token butonuna tıklayarak instagram hesabınız ile giriş yapın. Sonrasında size verilecek olan kodu Erişim Anahtarı bölümüne kopyalayıp yapıştırınız.

Alt kısımdaki görsel sayıları ve görsel yükseklik bölümlerini sitenizin tasarımına göre değiştirebilirsiniz.

E-Mail Ayarları (mailjet.com kurulumu) Nasıl Yapılır?2020-07-27T08:40:08+00:00

Müşteri ve Yöneticiler için e-mail bildirimleri almak istiyorsanız Mailjet.com entegrasyonunu aşağıdaki şekilde yapmalısınız.

 1. Mailjet.com adresine giriş yaparak Sign Up butonuna tıklayınız ve kayıt olunuz. (Kayıt sayfası: https://app.mailjet.com/signup)
 2. Kayıt olduktan sonra Login sayfası üzerinden giriş yapınız.
 3. Açılan sayfada Manage sender addresses menüsüne tıklayarak açılan sayfa üzerinden domain adresinizi ve gönderici mail adresinizi “Add domain” ve “Add a sender address” butonlarına tıklayarak ekleyiniz.
 4. Daha sonra Setup my SMTP menüsüne tıklayınız. Açılan sayfa üzerinde yer alan USERNAME (API KEY), PASSWORD (SECRET KEY) bilgilerini kopyalayınız.
 5. Kopyalamış olduğunuz API Key ve Secret Key bilgilerinizi Entegrasyonlar > MailJET alanına giriş yaparak karşınıza gelen form üzerinde ilgili kutulara yapıştırınız.
 6. Aynı form üzerinde sizden istenen “Gönderici E-Posta” alanına Mailjet.com hesabınızda belirttiğiniz gönderici e-mail adresini yazınız. “Gönderici Adı” alanına da site adresinizi veya şirket adınızı yazabilirsiniz.

 

Artık sistem üzerindeki mail bildirimleri sorunsuz şekilde size ve müşterilerinize iletilecektir.

Ek bilgilendirme: Mailjet.com üzerinde günlük 200 mail ücretsiz olarak sunulmaktadır. Günlük 200 mail üzeri ihtiyaçlarınız için Mailjet üzerinden paket satın almanız gerekmektedir.

Google Merchant (Alışveriş) Reklamı için XML Nasıl Oluşturulur?2020-07-27T08:41:38+00:00

Yönetim panelinizde Entegrasyonlar menüsü altında yer alan XML Dışarı Aktar menüsüne giriş yapıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda Yeni Veri butonuna tıklıyoruz. Açılan ekranda Ad bölümüne hatırlatıcı bir isim giriyoruz. Format bölümünde Google Merchant seçeneğini seçiyoruz. Komisyon Oranı bölümünde ürünlerimizin fiyatı Google Ads (Merchant) reklamı verirken aynı olması için ilgili kutuya (%0) yüzde sıfır yazıyoruz. Bu sayede ürünlerimiz Google Merchant’a aktarılırken sitemizdeki aynı fiyat ile aktarılacaktır.

Sonraki adımda hangi kategori, ürün kaynağı ve markalardaki ürünlerin aktarılmasını istiyorsak bunları seçiyoruz. Bu alanda yaptığımız seçimlere bağlı olarak ilgili kategori ve markaların altındaki ürünler XML içerisinde aktarılacaktır.

Ürün Başlıkları ve Ürün Açıklamaları alanında ilgili ürün detaylarının içeriklerinin büyük veya küçük harfler ile mi aktarılacağını seçerek Kaydet diyoruz. Kaydet butonuna tıkladıktan sonra üst kısımda bize XML Linki verilecektir. İlgili bağlantıyı kopyalayarak Google Ads (Merchant) ‘e yükleyebiliriz. Dilerseniz ilgili XML dosyasını İndir butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

Facebook Ads (Catalog) Reklamı için XML Oluşturma2020-07-27T09:40:43+00:00

Yönetim panelinizde Entegrasyonlar menüsü altında yer alan XML Dışarı Aktar menüsüne giriş yapıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda Yeni Veri butonuna tıklıyoruz.

Açılan ekranda Ad bölümüne hatırlatıcı bir isim giriyoruz. Format bölümünde Facebook Ads (Catalog) seçeneğini seçiyoruz. Komisyon Oranı bölümünde ürünlerimizin fiyatı Facebook Ads (Catalog) reklamı verirken aynı olması için ilgili kutuya (%0) yüzde sıfır yazıyoruz. Bu sayede ürünlerimiz Facebook Ads (Catalog) ’a aktarılırken sitemizdeki aynı fiyat ile aktarılacaktır.

Sonraki adımda hangi kategori, ürün kaynağı ve markalardaki ürünlerin aktarılmasını istiyorsak bunları seçiyoruz. Bu alanda yaptığımız seçimlere bağlı olarak ilgili kategori ve markaların altındaki ürünler XML içerisinde aktarılacaktır.

Ürün Başlıkları ve Ürün Açıklamaları alanında ilgili ürün detaylarının içeriklerinin büyük veya küçük harfler ile mi aktarılacağını seçerek Kaydet diyoruz. Kaydet butonuna tıkladıktan sonra üst kısımda bize XML Linki verilecektir. İlgili bağlantıyı kopyalayarak Facebook Ads (Catalog) ‘e yükleyebiliriz. Dilerseniz ilgili XML dosyasını İndir butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

Akakçe.com Reklamı için XML Nasıl Oluşturulur?2020-07-27T09:42:15+00:00

Yönetim panelinizde Entegrasyonlar menüsü altında yer alan XML Dışarı Aktar menüsüne giriş yapıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda Yeni Veri butonuna tıklıyoruz.

Açılan ekranda Ad bölümüne hatırlatıcı bir isim giriyoruz. Format bölümünde Akakçe seçeneğini seçiyoruz. Komisyon Oranı bölümünde ürünlerimizin fiyatı Akakçe reklamı verirken aynı olması için ilgili kutuya (%0) yüzde sıfır yazıyoruz. Bu sayede ürünlerimiz Akakçe’ye aktarılırken sitemizdeki aynı fiyat ile aktarılacaktır.

Sonraki adımda hangi kategori, ürün kaynağı ve markalardaki ürünlerin aktarılmasını istiyorsak bunları seçiyoruz. Bu alanda yaptığımız seçimlere bağlı olarak ilgili kategori ve markaların altındaki ürünler XML içerisinde aktarılacaktır.

Ürün Başlıkları ve Ürün Açıklamaları alanında ilgili ürün detaylarının içeriklerinin büyük veya küçük harfler ile mi aktarılacağını seçerek Kaydet diyoruz. Kaydet butonuna tıkladıktan sonra üst kısımda bize XML Linki verilecektir. İlgili bağlantıyı kopyalayarak Akakçe’ye yükleyebiliriz. Dilerseniz ilgili XML dosyasını İndir butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

Anasayfa Bloklarını Yönetme ve Yeni Blok Ekleme2020-07-27T09:43:37+00:00

Yönetim panelinizde Tasarım menüsü altında yer alan Blok Yönetimi menüsüne giriş yapıyoruz.

İlgili sayfaya girince karşımıza gelen ekranda ana sayfamızda yer alan mevcut blok alanlarını görebiliriz. Bu alanların özelliklerinde değişiklik yapmak istiyorsak her blok alanının yanında yer alan Düzenle butonuna tıklayarak ilgili blokları düzenleyebilir, ayarlarını yönetebiliriz.,

İlgili sayfada yer alan blokları aşağı ve yukarı yönde mouse ile tıklayıp sürükle-bırak yapabilir ve ana sayfanızdaki konumlarını değiştirebilirsiniz.

İlgili alanda bir çok blok seçeneği olmakla birlikte yeni gelen güncellemeler ile de ek bloklar oluşturulup müşterilerimize sunulmaktadır.

Alt kısımda yer alan Yeni İçerik butonuna tıklayarak yeni bir blok oluşturabilirsiniz. Butona tıklayınca açılan ekranda Şablon bölümüne Ana Sayfa seçiyoruz. Tipi bölümünde açılır menüde yer alan bir çok seçenekten uygun olan şablon tipini seçiyoruz. Başlık alanına da ana sayfamızda eklenecek olan blok alanının üst kısmında ziyaretçilere görünecek olan başlığımızı yazıyoruz. İlgili alan sonradan da düzenlenebilmektedir. Sonrasında Kaydet diyoruz. Kayıt işlemi gerçekleştikten sonra ilgili ekranda alt kısımda seçtiğiniz blok tipine göre farklı ek seçenekler gelecektir. Bu alanları ana sayfamıza uygun şekilde düzenleyip tekrar kaydediyoruz.

e-Fatura’ya Geçiş Süreci Nasıldır? E-Ticaret Ayarları Nasıl Yapılır?2020-07-27T09:45:37+00:00

1)     KAMUSM Mali Mühür Sertifika Başvurusu

 1. Mali Mühür Sertifikası için başvuru yapmalısınız. Başvuru işlemini buraya tıklayarak yapabilirsiniz.
 2. Başvuru yapıldıktan sonra başvurunun son ekranında belirtilen bilgilere göre başvuru ücreti ödenir. (Ödemeler Kamu SM Vakıfbank Kurum Ödemeleri sayfasından/Banka Şubeleri/ İnternet Şube/Mobil Şube’den vergi kimlik numaranız sorgulama yaparak gerçekleştirilecektir. Ödeme bilgilerinizi ayrıca başvuru barkodunuz ile de teyit edebilirsiniz.)
 3. Talep edilen ürün ve hizmet bedeli Kamu SM hesabına geçtikten sonra Sertifika Üretim Süreci’ne başlanır.
 4. İlgili mali mühür tarafınıza kargo yolu ile gönderilir. Mali mühürünüzü kargo ile teslim aldıktan sonra aşağıdaki işlemlere geçiş sağlanır.

Not: Lütfen mali mühür PIN (şifrenizi) kaybetmeyiniz, çünkü sonraki adımlarda kesinlikle ihtiyaç duyulan bir bilgidir. Mali mühürünüz gelmeden lütfen aşağıdaki işleme geçiş yapmayınız. İlk önce mali mühür başvurunuzu yapınız ve mali mühürünüz geldikten sonraki aşamada aşağıdaki işlemlere geçiş yapabiliriz.

2)      e-Fatura Entegratör Yetkilendirmesi

 1. İlk önce buraya tıklayarak ekranda gördüğünüz İlk Kurulum paketi için Kurulum Başlat butonuna tıklayarak sizden istenilen bilgiler ile siparişi tamamlayınız. Başvuru esnasında kesinlikle işletme sahibinin bilgileri ile işlem yapınız ve kullanacağınız ürün bilgilerini doğru şekilde seçiniz.
 2. Sonraki aşamada müşteri kaydınızı oluşturacağız ve belirttiğiniz mail adresinize gerekli kullanıcı bilgileriniz gelecektir.
 3. Bilgileriniz geldikten sonra mali mühürünüz ile ilgili panele giriş yaparak imzalama işlemi yapacağız. Bu işleme geçmeden önce lütfen bilgisayarınıza muhakkak AnyDesk yükleyiniz. AnyDesk programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Gerek duyulması halinde bilgisayarınıza bağlantı sağlamamız için gereklidir.
 4. İlk önce KamuSM üzerinden aldığınız Mali Mühürünüzü bilgisayarınızın USB girişine takınız.
 5. Sonra mail adresinize gelen e-fatura paneline kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.
 6. Giriş yapınca karşınıza gelen ekranda Sertikaları Getir butonuna tıklayınız.
 7. Karşnıza gelen ekranda Windows yüklü bilgisayarınız eğer 32 bit ise x86 sürümünü, 64 bit ise x64 sürümü indirip indirilen programı kurunuz.
 8. Kurulum işlemi tamamlanınca masaüstünüzde yer alan Mavi kalem simgeli yüklemiş olduğunuz programı açınız.
 9. Programı açınca karşınıza gelen ekrandan Run in Background butonuna tıklayınız.
 10. Daha sonra e-fatura için size sunduğumuz panelde tekrar Sertifikaları Getir’e tıklayınız.
 11. Sonrasında karşınıza gelen sözleşmeleri mali mühürünüzün PIN kodunu yazarak imzalayınız.

3)      e-Fatura ve E-Ticaret Entegrasyonu

 1. E-mail adresinize gelen kullanıcı adı ve şifreniz api bilgileri olarak kullanılacaktır. Bu doğrultuda lütfen ilgili maili silmeyiniz ve verileri kaybetmeyiniz. Entegrasyon için teknik destek ekibimiz yardımcı olacaktır.
 2. e-Ticaret panelinizde Yönetim Paneli > Entegrasyonlar > Muhasebe Entegrasyonları > e-Fatura alanından API Kullanıcı Adı ve API Şifre alanına mail adresinizdeki kullanıcı adı ve şifreyi yazınız.
 3. Eğer Limited veya Anonim Şirketseniz Firma Ünvanı alanına şirketinizin vergi levhasında yazan firma ünvanını yazın. Şahıs işletmesiyseniz firma sahibinin Ad – Soyad bilgisini yazınız.
 4. Firma Sahibi ad ve soyad bölümlerine firmada yetkili kişinin ad ve soyad bilgisini yazınız.
 5. İl ve İlçe bölümüne firmanızın vergi levhasında yer alan adres bölümünde il ve ilçe bilgilerini yazınız.
 6. Limited ve Anonim Şirketseniz VKN / TCKN bölümüne vergi kimlik numaranızı, eğer şahıs işletmesiyseniz VKN / TCKN bölümüne tc kimlik numaranızı yazınız.
 7. defaultgb@sitenizinadresi.com ve E-Fatura SourceUrn bölümünede defaultpk@sitenizinadresi.com şeklinde e-ticaret sitenizin alan adı ile bitecek şekilde yazınız.
 8. E-Arşiv Kodu ve E-Fatura Kodu bölümlerine birbirinden farklı olacak şekilde 3 karakterli harf giriniz. ABC ve XYZ gibi. Örneğin firma adınız YC Akademi Ltd. Şti. ise e-arşiv için YCA ve e-fatura için YCA şeklinde kod yazılabilir.
 9. Daha sonra entegrasyonu en üst kısımdan Aktif ederek sayfayı kaydediniz.
 10. Siparişler sayfanızdan faturasını oluşturacağınız bir siparişin detaylarına girip e-Fatura (kırmızı renkte) butonuna tıklayınız.
 11. Butona tıklayınca kısa bir süre sonra e-fatura oluşacaktır. Sayfayı yenileyerek kontrol ediniz. e-Fatura butonu yeşil renk olduğunda e-faturanız oluşmuş olacaktır.
 12. Yeşil e-fatura butonuna tıklayarak e-faturanızın PDF halini görebilirsiniz.
 13. İlk faturayı oluşturduktan sonra bir hata olup olmadığını kontrol etmek için mail adresinize gönderdiğimiz e-fatura panelinize mail adresinizdeki bilgiler ile giriş yapınız.
 14. e-Fatura paneline girince Sol menüden e-Dönüşüm > e-Arşiv > e-Arşiv Faturalar bölümünden oluşturulan faturaları görebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz ilk faturanızın DÖKÜMAN DURUMU eğer DÖKÜMAN İMZALANDI olarak yeşil renkli şekilde belirtilirse eğer bir hata yoktur ve diğer faturalarınızı da oluşturabilirsiniz.

Uyarı: e-Fatura panelinizde sol menüden Ayarlar > XSLT Oluştur alanından firma logonuzu ve imzanızı yüklemeyi unutmayınız.

NOT: Mali mühürünüz var ve farklı bir entegratör ile e-fatura hizmeti kullanıyorsanız 2. adımdan başlayarak gerekli işlemleri sağlayabilirsiniz.

4)      E-Fatura Panelinin Kullanımı

E fatura panelinin kullanımı için bize ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Parasut.com API Entegrasyonu Nasıl Yapılır?2020-07-27T09:46:38+00:00

Yönetim Paneliniz > Entegrasyonlar > Muhasebe Entegrasyonları > Parasut.com alanına aşağıdaki bilgiler doğrultusunda gerekli bilgileri yazabilirsiniz.

Firma ID: Parasut.com’a giriş yapınca adres çubuğunda uygulama.parasut.com/XXXXXX/ şeklinde belirtilen ID’dir. Bu ID’yi yazmanız gerekir.

Client ID ve Client Secret bölümleri için Parasut destek ekibinden hesabınıza ait API bilgilerini talep etmelisiniz.

E-posta ve Şifre bölümü ise parasut.com’a giriş yaptığınız e-mail ve şifreinizdir.

NOT: Parasut.com entegrasyonu ücretlidir. Bu sebeple ilgili entegrasyonun sağlanması için sipariş ekibimiz ile görüşmelisiniz.

Hepsiburada.com Pazaryeri Ürün Entegrasyonu2020-07-27T09:52:30+00:00

Yönetim Paneli > Entegrasyonlar > Hepsiburada İşlemleri sayfasına giriniz ve sayfada da belirtilen aşağıdaki işlemleri adım adım uygulayınız.

Eğer hepsiburada kataloglarında bulunmayan bir ürünü kataloglara ekleterek satışa sunmak istiyorsanız;

 1. com satıcı hesabınızdan kategori şablonu excel dosyasını indiriniz.
 2. İndirmiş olduğunuz dosyayı Hepsiburada İşlemleri sayfasında Yeni Excel butonuna tıklayarak açılan ekranda Excel Formatı > Ürün Listesi Formatı olarak seçip hangi kategori ve marka altındaki ürünlerin ilgili excel dosyasına
 3. aktarılmasını istiyorsanız ilgili kategori ve makaları seçiniz.
 4. “Ürünleri Excele Aktarım” sayfasında ürünlerinizi Hepsiburada’ya uygun bir excel formatına çevirdikten sonra bu dosyayı hepsiburada satıcı desteğe gönderebilir, Hepsiburada satıcı hesabınızdaki “Hızlı Ürün Ekle” alanından gönderebilir veya Hepsiburada satıcı hesabınızdaki “Ürün Listesi Yükle” sayfasından yükleyebilirsiniz.
 5. “Ürünleri Excele Aktarım” sayfasını kullanarak gönderdiğiniz ürünler Hepsiburada tarafından mağazanıza eklenir ve siz de ürün eşleştirmelerinizi Hepsiburada mağaza panelinizde tamamladıktan sonra listelemeye hazır olacaktır.
 6. Ürünlerinizin Hepsiburada üzerindeki eşleştirmeleri tamamlandıktan sonra “Ürün Eşleştirme” sayfasından ürünlerinizi e-ticaret sitenizdeki ürünlerle eşleştirebilirsiniz.
 7. “Ürünleri Aktifleştir” sayfası ile e-ticaret sitenizdeki eşleşen ürünleri toplu olarak aktif edebilirsiniz.

“Hepsiburada Raporlar” sayfasından yönetim paneliniz üzerinden hepsiburadada yapılan ürün güncelleme raporlarını görüntüleyebilirsiniz.

Eğer hepsiburada kataloglarında var olan bir ürünü satışa sunmak istiyorsanız;

 1. Hepsiburada işlemleri ile ürünlerinizi kolaylıkla toplu olarak Hepsiburada’ya aktarabilirsiniz.
 2. “Ürünleri Excele Aktarım” sayfasında ürünlerinizi Hepsiburada’ya uygun bir excel formatına çevirebilirsiniz. Bu dosyayı hepsiburada satıcı desteğe gönderebilir, Hepsiburada satıcı hesabınızdaki “Hızlı Ürün Ekle” alanından gönderebilir veya Hepsiburada satıcı hesabınızdaki “Ürün Listesi Yükle” sayfasından yükleyebilirsiniz.
 3. “Ürünleri Excele Aktarım” sayfasını kullanarak gönderdiğiniz ürünler Hepsiburada tarafından mağazanıza eklenir ve sizde ürün eşleştirmelerinizi Hepsiburada mağaza panelinizde tamamladıktan sonra listelemeye hazır olacaktır.
 4. Ürünlerinizin Hepsiburada üzerindeki eşleştirmeleri tamamlandıktan sonra “Ürün Eşleştirme” sayfasından ürünlerinizi e-ticaret sitenizdeki ürünlerle eşleştirebilirsiniz.
 5. “Ürünleri Aktifleştir” sayfası ile e-ticaret sitenizdeki eşleşen ürünleri toplu olarak aktif edebilirsiniz.

“Hepsiburada Raporlar” sayfasından yönetim paneliniz üzerinden hepsiburadada yapılan ürün güncelleme raporlarını görüntüleyebilirsiniz.

E-Ticaret Logosu Nasıl Yüklenir?2020-07-27T09:53:25+00:00

Sitenize firmanıza ait logoyu Tasarım > Logo Ayarları menüsünden yükleyebilirsiniz. Logonuzun saydam arkaplan olmasına dikkat ediniz.

Kargo Ücretlerinin Ayarlanması2020-07-27T09:54:27+00:00

Diğer ayarlama alanları;

Ürün detaylarındaki kargo seçeneklerini,

Ayarlar > Sabit Kargo Ücretleri özelliklerini,

Ayarlar > Kategori Bazlı Kargo Ücretleri özelliklerini,

Ayarlar > Desi Bazlı Kargo Ücretleri özelliklerini doğru yapılandırdığınızdan emin olunuz. Bu alanlar doğru yapılandırıldığında istediğiniz şekilde sorunsuz olacaktır, kargoyla ilgili sistemde bir hata bulunmamaktadır.

Yönetim Paneli > Ürünler > Toplu Ürün İşlemleri sayfasında yer alan yapılacak işlem bölümünde “kargo” şeklinde arama yaparak kargo ücreti, ödemesi, firması için ürünleriniz için site ve pazaryerleri için toplu olarak kargo ayarlamaları yapabilirsiniz. seçeneğini seçerek tüm kategori, marka ve ürün kaynaklarınız için toplu olarak uygulayabilirsiniz.

Yandex Kurumsal Mail Ayarları2020-07-27T09:56:44+00:00

Eğer e-ticaret sitenize ait alan adınız üzerinden mail sahibi olmak istiyorsanız bunu bize Destek Sistemi üzerinden bildiriniz. Gerekli kurulumlar yapılıp tarafınıza bilgiler iletilecektir.

Firma olarak biz yalnızca admin@siteniz.com şeklinde bir adet yönetici mail adresi oluşturup bilgilerini tarafınıza iletiriz. Bu mail adresi ile Yandex.Connect (Yandex Kurumsal Mail) servisine girip ihtiyaç duyacağınız örneğin: info@siteniz.com, bilgi@siteniz.com, destek@siteniz.com gibi mail adreslerini kendiniz oluşturabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken işlemler sırası ile;

 1. Size verilen admin@siteniz.com mail adresi ve şifreniz ile http://mail.yandex.com adresine giriş yapınız,
 2. Giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın adres çubuğuna https://staff.yandex.com/admin bağlantısını yazıp Enter tuşuna veya Git butonuna basınız.
 3. İlgili sayfa açıldıktan sonra karşınıza gelen ekrandan Admin Tools (Yönetici) butonuna tıklayınız.
 4. Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir ekranın açılmış olması gerekir. Aşağıdaki görselde gösterildiği gibi açılan panelde sol menünün en üst kısmındaki Kurumsal Yapı menüsüne tıklayınız. Görselde hangi menü olduğu işaretlenmiştir.

5.           Açılan sayfada alt kısımdaki Ekle (+) butonuna tıklayarak açılan menüde en üstteki Çalışan Ekle seçeneğini seçin ve açılan ekrandaki yıldızlı (*) zorunlu alan bilgilerini doldurarak ____________@siteniz.com şeklinde yer alan bölümdeki kutuya örneğin bilgi, destek, yardim gibi kelimeler yazarak bilgi@siteniz.com, destek@siteniz.com, yardim@siteniz.com gibi mail aresleri oluşturabilirsiniz.

B2B Modül Kullanımı ve Özellikleri2020-07-27T10:02:52+00:00

E-Ticaret siteniz için eğer B2B modülüne sahipseniz B2B Modül kullanımı hakkında bazı bilgiler ve özellikler aşağıda belirtilmektedir.

 1. Üyeler / Bayiler > Bayi Grupları: Bayi grupları oluşturarak bayilere yer aldıkları gruplara göre farklı indirim oranları tanımlayabilir ve bayilik programınızı bu doğrultuda geliştirebilirsiniz.
 2. Üyeler / Bayiler > Bayi Yönetimi: Bayi gruplarına atadığımız bayileri detaylı olarak yönetebileceğimiz alandır. Bu alandan isterseniz Yeni Bayi butonu ile yeni bayiler ekleyebilirsiniz.
 3. Üyeler / Bayiler > Bayi Bakiye Yüklemeleri: Bayilerinizin hesaplarına yükledikleri kredi miktarlarını görüntüleyebileceğiniz, bayi ödemelerine ait rapor sayfasıdır.
 4. Üyeler / Bayiler > Bayi İşlemleri: Bayiler ile ilgili çeşitli işlemlerin yer alacağı alandır. Bayiler için hesap şifresi değişiklikleri sağlayabilirsiniz.
 5. Ayarlar > Bayi Ayarları: Bayilik sisteminize ait çeşitli ayarlamaları yapabileceğiniz alandır.
 6. Ayarlar > Bayi XML Ayarları: İlgili alandan XML bağlantınız için ücretli/ücretsiz abonelik hizmeti sunabilirsiniz.

Genel olarak bayilik ile ilgili menüler hakkında bu bilgileri verdikten sonra ilgili alanları yönetim panelimize göre detaylı inceleyebiliriz.

Bayi Grupları

İlgili sayfada Yeni Grup butonuna tıklayarak yeni grup oluşturma sayfasına girebilir ve grubumuza bir isim verip İskonto Oranı tanımlayarak Kaydet butonu ile grup oluşturma işlemini tamamlayabiliriz.

Bayi Yönetimi ve Üyeyi Bayi Olarak Atama

Yeni bir bayi edinme süreci 2 farklı şekilde yapılabilir.

 1. Üyeler / Bayiler > Bayi Yönetimi sayfasından Yeni Bayi butonuna tıklayarak yeni bir bayi oluşturulabilir. Burada bayiye ait kullanıcı adı ve şifre gibi bilgiler tarafınızca belirlenecektir.
 2. Üyeler / Bayiler > Üye Yönetimi sayfasında bayi yapmak istediğimiz müşterinin detaylarını görüntüleyerek Üye Grubu alanndan Bayi seçimi yapıp kaydedebiliriz.

Bayiyi Bayi Gruplarına Atama

Bayi Yönetimi sayfasında önceden oluşturduğumuz veya bayi olarak atadığımız bir üyeyi seçerek ilgili bayinin detay/ayar sayfasında yer alan Bayi Grubu alanından ilgili bayiyi önceden oluşturduğunuz bayi gruplarından bir tanesini seçip kaydederek ilgili bayi grubuna atayabilirsiniz.

Ücretli/Ücretsiz XML Abonelik Servisi Başlatma

Bayilerinize kullanmaları için xml bağlantısı sunmak istiyorsanız eğer bu özellik sayesinde bayi gruplarında tanımladığınız indirim oranları doğrultusunda bayilerinize Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık ve Yıllık zaman periyodları için ücretli/ücretsiz xml bağlantısı sunabilirsiniz.

Bayiler ilgili abonelik ödeme işlemlerini sitenizdeki müşteri panellerinde yer alan Bakiye Yükle alanından satın alabilirler. İlgili alanda Satın Al butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki görselde göreceğiniz şekilde açılan sayfadan zaman seçimi yapabilirler.

Bu sayfada bayiniz abonelik süresi seçimi yaparak eğer ilgili zaman periyodu için ücret belirtmişseniz bu ücreti ödeyerek işlemi tamamlayabilir ve xml bağlantısını hesabından görüntüleyip, kullanmaya başlayabilir.

Ürünlere indirim tanımlama işlemini 3 farklı şekilde yapabilirsiniz;

 1. Bayi Grupları sayfasından bayi grupları oluştururken bayi gruplarına İskonto (%) belirleyebilirsiniz yüzde olarak.
 2. Bayi Yönetimi sayfasından herhangi bir bayinin ayarlarına girdiğinizde Bilgiler sekmesi altında İskonto (%) alanından ilgili bayiye farklı bir indirim oranı tanımlayabilirsiniz, yüzdesel olarak.
 3. Pazarlama > Bayi İndirimleri sayfasından da ürün, marka ve kategori bazında bahsettiğiniz şekilde sabit indirimler oluşturabilirsiniz.
Ürün Site ve Pazaryerleri Toplu Fiyat Ayarlamaları Nasıl Yapılır?2020-07-27T10:04:21+00:00

E-Ticaret ve Pazaryeri Entegrasyon sistemimizde fiyatlar 3 şekilde değiştirilebilir.

 1. E-Ticaret sisteminde yer alan ürünlerin fiyatlarının güncellenmesi. Bu işlemi Ürünler > Toplu Ürün İşlemleri > Yapılacak İşlem alanına “fiyat” yazınca göreceğiniz fiyat ayarlama seçeneklerinden ihtiyacınız olanı seçebilir düzenleme yapabilirsiniz. Buradan yapacağınız işlem ürünlerin satışta olduğu pazaryerlerinde de güncelleme yapacaktır. Fakat bu alanda yaptığınız değişiklikler eğer XML ile ürün güncellemesi yapılıyorsa XML her güncellendiğide kaybolacaktır. Çünkü sistem XML üzerindeki fiyat ayarlamalarına göre ürünleri güncelleyecektir. Bu alanda yaptığınız değişikliklerin XML güncellemelerinden etkilenmesini istemiyorsanız Entegrasyonlar > XML İçeri Aktar alanındaki XML’inizin detaylarına girin ve Ayarlar sekmesi altında yer alan Fiyat Güncelle seçeneğini pasif hale getiriniz.
 2. XML ile ürünleri e-ticaret sistemine eklerken. Bu işlemi Entegrasyonlar > XML İçeri Aktar bölümünde yer alan XML’inizin detaylarında yer alan Kâr Oranları sekmesinden düzenleyebilirsiniz. Bu alanda yapacağınız işlemler ürün XML dosyasından e-ticaret sistemine eklenirken fiyatını ayarlar ve bu bölümde yapılan değişiklikler ürünlerin satışta olduğu pazaryerlerinde de güncelleme yapacaktır.
 3. Entegrasyonlar > Pazaryeri Entegrasyonları bölümünde satış yaptığınız pazaryeri entegrasyonlarının ayar sayfasına giriş yaparak Özel Kâr Marjı (ORAN) ve Özel Kâr Marjı (TRY) alanlarından yüzde veya sabit tutar şeklinde ilgili sayfadaki örnekte olduğu gibi ürünlerinizin ilgili pazaryerine aktarılması esnasında satış fiyatına eklenecek kâr marjlarını girebilirsiniz. Bu alana girdiğiniz değerler e-ticaret ve pazaryeri entegrasyon panelinizde görünmez. Yalnızca ürünün ilgili pazaryerine aktarımı esnasında satış fiyatına etki eder.

Üç işlemden birisini veya aynı anda 2 ve 3. özellikleri tercih etmelisiniz.

UYARI: Her üçü ile de aynı anda işlem yapmak karışıklığa yol açabilir.

Pazaryeri Monitörü Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır?2020-07-27T10:07:15+00:00

Entegrasyonlar > Pazaryeri Monitörü özelliği sayesinde e-ticaret panelinizde bulunan ürünleri pazaryerlerine aktarırken karşılaştığınız hataları görebilir ve satışa sunulacak/güncellenecek ürünlerin takibini bu ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Üst kısımdaki görselde gördüğünüz gibi ürün gönderiminde karşılaşılan hata belirtilmiştir. Buradaki hataları kontrol ederek ürün ve entegrasyon ayarlamalarımızda gerekli değişiklikleri sağlamamız gerekir.

İlgili alandaki hata mesajları doğrudan pazaryerlerinden (n11, gittigidiyor, hepsiburada, amazon, epttavm) gelmektedir. Bu sebeple ilgili hatalar için hesabınız ile ilgili olan hata mesajlarında ilgili pazaryerlerinin satıcı destek ekipleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Sipariş Durumu Değiştirme Özelliği Nasıl Kullanılır?2020-07-27T10:08:19+00:00

Eğer pazaryeri entegrasyonu ile ilgili bir aksaklık yaşandı ve siparişlerinizin durumu pazaryerlerinde değişmesine rağmen e-ticaret panelinizde değişmedi ise lütfen aşağıdaki işlemi uygulayınız;

E-Ticaret Yönetim Paneline giriş yapın ve Ayarlar > Sepet Ayarları menüsüne giriş yapınız. Açılan sayfada Yönetim Paneli Özel Sipariş Durumu Değiştirme özelliğini aktif ediniz ve Kaydet butonuna tıklayınız.

Daha sonra Siparişler menüsüne giriş yapınız ve en alt kısımda yer alan Sipariş Durumu Değiştir menüsüne tıklayınız.

Açılan sayfada Sipariş No bölümüne siparişinizin numarasını yazarak sağ kısımda yer alan Sipariş Durumu bölümünden siparişin durumunu hangi pozisyona aktarmak istiyorsanız seçiniz.

3’üncü Parti Özellikler için Kod Ekleme / Domain Onaylama2020-07-27T10:09:13+00:00

Domain Onay İşlemleri;

Eğer sitenize 3. parti özellik veya sitenizi Google Webmaster Tools (Site Yöneticisi) ve benzeri sistemlere eklemek istiyorsanız ve domain adresinin sahipliğini onaylamanız gerekiyorsa lütfen tüm sistemlerde yer alan;

META Etiketi / HTML Etiketi ile domain doğrulama seçeneğini seçiniz.

Bu seçenek ile ilgili sistemler size aşağıdaki kodlara benzer bir kod verecektir;

<meta name=”google-site-verification” content=”doğrulama dizeniz”> <meta name=”yandex-verification” content=”xxxxxxxxxxxxx”>

İlgili sistemlerin size örneklerde olduğu gibi vermiş olduğu bu kodları E-Ticaret sitenizin yönetim paneline giriş yaparak Ayarlar menüsü altında yer alan SEO Etiketleri alanındaki Head Etiketleri alanına yapıştırıp sayfayı kaydediniz.

Kod Ekleme İşlemleri;

Eğer sitenize 3.parti bir özellik (tawk.to , google analytics vb. canlı destek gibi) eklemek istiyorsanız ilgili kodu <head> … </head> etiketleri arasına yapıştırmanız isteniyorsa Ayarlar menüsü altında yer alan SEO Etiketleri alanındaki Head Etiketleri alanına yapıştırıp sayfayı kaydediniz. Eğer footer alanına eklemeniz gerekirse Footer Etiketleri alanını kullanınız.

Ürün Silme İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?2020-07-27T10:09:57+00:00

E-Ticaret Ürün Silme;

Manuel olarak eklediğiniz (xml ile değil) ürünleri silmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

Ürünler > Ürün Yönetimi sayfasında üst kısımdan kategori, ürün kaynağı, platform veya markaya göre filtrelemeler yaparak ürünleri sol kısımda yer alan seçim butonu ile toplu olarak seçebilirsiniz. Dilerseniz tablonun alt kısmında yer alan bir sayfada gösterilecek ürün sayısı miktarını 10 yerine 500 veya 1000 yaparak aynı anda daha fazla ürünü listeleyerek daha fazla ürünü tablonun sol üst köşesinde yer alan toplu seçim işaretleme butonu ile toplu olarak seçebilirsiniz. Ürünleri toplu olarak seçtikten sonra sayfanın altında açılacak bar ekranda yer alan SİL butonu ile ürünlerinizi toplu olarak silebilirsiniz.

Ürünler > Toplu Ürün İşlemleri sayfasında yer alan Yapılacak İşlem menüsünde “sil” şeklinde arama yaparak karşınıza çıkan “Site Ürün Silme” gibi seçecekler vasıtası ile ürünlerinizi silebilirsiniz.

XML Ürün Silme;

XML ile çektiğiniz ürünleri silmek için üst kısımda belirtilen yöntemleri kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek husus Ürün Kaynağı alanında ürünlerini silmek istediğiniz tedarikçiye ait xml’i seçmeniz gerektiğidir.

DİKKAT: XML’e bağlı ürünleri silmeden kesinlikle Entegrasyonlar > XML İçeri Aktar bölümünde yer alan XML içeriklerinizi silmeyiniz. Aksi halde ilgili XML altındaki ürünlerinizin ürün kaynağı bağlantısı kopayacağı için sonrasında ilgili ürünleri silebilmeniz ciddi zaman kaybı oluşturacaktır. Yani Entegrasyonlar > XML İçeri Aktar altında yer alan XML içeriğini sildiğiniz zaman o xml ile sisteme yüklenmiş ürünlerde silinmez.

Pazaryeri Ürün Silme;

Ürünler > Toplu Ürün İşlemleri sayfasında yer alan Yapılacak İşlem menüsünde

“sil” şeklinde arama yaparak karşınıza çıkan “N11 Ürün Silme”, “Gittigidiyor Ürün Silme”, “Hepsiburada Ürün Silme”, “Epttavm Ürün Silme” gibi seçecekler vasıtası ile ürünlerinizi silebilirsiniz.

Her zaman yanınızdayız! Her türlü sorununuzda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

İşlerinizi ve Girişimlerinizi Başarıya Ulaştırmak İçin Buradayız!

Yenilik, Üretim, İrade

Haydi Başlayalım!
Go to Top